piątek, 14 października 2016

Wynajem palet i sprzętu logistycznego sposobem na sezonową produkcję

W każdej firmie, w okresie wzmożonej produkcji, lub podczas większego "sezonu", w którym musimy przechowywać więcej towarów, niż podczas pozostałych miesięcy, potrzebne są dodatkowe nośniki logistyczne. Popularnym rozwiązaniem staje się w Polsce wynajem. Biorąc przykład z naszych zachodnich sąsiadów, zamiast zbędnie inwestując w produkty, które nie będą nam potrzebne przez okrągły rok, lepszym rozwiązaniem jest wynajem na dokładnie taki czas, na jaki jest potrzebujemy. Jakie produkty najczęściej wynajmujemy? Jest to oczywiście zależne od branży. Np. w branży automotive bardzo popularny jest wynajem pojemników metalowych gitterbox. Natomiast w branży "oponiarskiej" przydadzą się z pewnością systemy magazynowe mobilrack, które zwiększą pojemność naszego magazynu w krótkim czasie.

Wynajem palet drewnianych i plastikowych?

Niezwykle praktycznym i tanim rozwiązaniem jest wynajem palet - zarówno z plastiku jak i z drewna. Wiele firm w Polsce zaczyna obecnie korzystać z tzw. poolingu paletowego, dzięki któremu zarządzanie gospodarką paletową, czyli wymiana zepsutych palet, naprawa oraz odbiór są koordynowane przez zewnętrzną firmę. Jest to bardzo dobre rozwiązanie w firmach, w których proces produkcji jest sezonowo większy niż podczas pozostałych miesięcy w roku.

Jakie więc mamy zalety wynajmu palet?

- bardzo niski koszt inwestycji,
- ogromne oszczędności,
- nie marnujemy czasu i pieniędzy na zarządzanie gospodarką paletową.

Wynajem systemów magazynowych

Kolejnym bardzo popularnym produktem wykorzystywanym do wynajmu, jest system magazynowy "mobilrack". Jest to bardzo prosty sposób, by czasowo zwiększyć pojemność swojego magazynu, bez zwiększania jego objętości. System mobilrack, który posiada możliwość "sztaplowania", czyli nakładania jednego regału magazynowego na drugi, jest bardzo popularny w branży moto. Chwalą go szczególnie pracownicy sektoru opon - dzięki wykorzystaniu regałów magazynowych, jesteśmy w stanie pomieścić bardzo dużą ilość opon podczas większego sezonu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz