czwartek, 27 października 2016

Systemy magazynowe - rodzaje i zalety

Mobilne systemy magazynowe w dzisiejszej logistyce to idealne rozwiązanie w przypadku, gdy chcemy "powiększyć" swoją powierzchnię magazynową bez większych inwestycji. Jest to również bardzo dobra opcja, w przypadku nadejścia sezonu w naszej firmie.
Mobilne systemy magazynowe są bardzo cenione w branży opon samochodowych, gdzie podczas sezonu potrzebujemy znacząco zwiększyć miejsce w magazynie do przechowywania opon. Systemy magazynowe typu Mobilrack (manurack) zapewniają nam szybki i łatwy dostęp do składowanych w nich produktów. Dodatkowo istnieje możliwość sztaplowania mobilracków (czyli nakładania jednego manurack'a na drugi).

Zalety, rodzaje

Zaletą zastosowania tego systemu magazynowego, jest jego duża mobilność. Mobilrack nie jest przytwierdzany do podłoża, oraz można go bardzo szybko złożyć, dzięki czemu zajmuje bardzo mało miejsca poza sezonem.
Do wyboru mamy kilka modeli wyżej wymienionych systemów:
- pojedyńczy,
- podwójny,
- do big bagów.
Wszystkie modele są ocynkowane i mogą pracować z powodzeniem w ciężkich warunkach atmosferycznych, na halach produkcyjnych czy magazynach.

Jeśli nie zakup to... wynajem?

Obecnie podobnie jak w przypadku pozostałych rozwiązań logistycznych (np. palet plastikowych czy drewnianych), istnieje możliwość wynajmu systemów magazynowych typu Manurack. Jest to popularna opcja w przypadku firm, które potrzebują produktów wyłącznie w ściśle określonym czasie. Dzięki temu oszczędzamy środki oraz nie inwestujemy zbędnie pieniędzy w produkt, którego nie będziemy potrzebowali w dłuższym czasie.

1 komentarz:

  1. Najwazniejsze aby na magazynie były regały metalowe zapewniające wygodę oraz bezpieczeństwo oraz oczywiście wózki widłowe. Co do logistyki oraz systemów magazynowych to wiele zalezy od rodzaju produktów które są składowane.

    OdpowiedzUsuń